Dlaczego nam się nie udaje? Jak osiągać to co chcemy.

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Dlaczego nam się nie udaje? Jak osiągać to co chcemy.

Postprzez Świetlista » 23 cze 2019, o 10:40

Śledząc setki stron tutaj oraz gdzie indziej wszystko odnosi się do jednego WIARY bez niej niczego nie osiągniesz(element dodatkowy oczywiście) .Takiej wiary która masz w głębi trzewi ,która powoduje że pomimo iż ci coś tam nie wyszło pozwala nadal wierzyć.Wiec jak ktoś pisze że nie wierzył to pisze bzdury :D .Wierzył i to głęboko może nawet nie wie ale podświadomie wierzył .I w zasadzie można sprowadzić pp do wspólnego mianownika czyli wiary.Bo jak w siebie wierzysz/ufasz sobie /wiesz że na to zasługujesz to jednocześnie oznacza że sobie kochasz,bo jak wierzysz to twoja energia tam się kieruje itd itp. I to nad tym trzeba pracować nad tym by uwierzyć ....Ale tak prawdziwie i głęboko.
Świetlista

Podziękował : 429 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez magicmind » 23 cze 2019, o 10:59

Świetlista napisał(a):Śledząc setki stron tutaj oraz gdzie indziej wszystko odnosi się do jednego WIARY bez niej niczego nie osiągniesz(element dodatkowy oczywiście) .Takiej wiary która masz w głębi trzewi ,która powoduje że pomimo iż ci coś tam nie wyszło pozwala nadal wierzyć.Wiec jak ktoś pisze że nie wierzył to pisze bzdury :D .Wierzył i to głęboko może nawet nie wie ale podświadomie wierzył .I w zasadzie można sprowadzić pp do wspólnego mianownika czyli wiary.Bo jak w siebie wierzysz/ufasz sobie /wiesz że na to zasługujesz to jednocześnie oznacza że sobie kochasz,bo jak wierzysz to twoja energia tam się kieruje itd itp. I to nad tym trzeba pracować nad tym by uwierzyć ....Ale tak prawdziwie i głęboko.

Czym jest wiara?

Wiara to nic innego jak zespół myśli i poglądów najczęściej powtarzanych, tych które są nam najbliższe lub takimi się stają.
To jest proste jak matematyka. Ten system musi być jak najbardziej dopasowany do wizji,celu bo tylko wtedy może dokonać się przejście.

Mówi się o jakiejś mistycznej energii którą jest wiara ale nikt już nie powiedział skąd ją brać? skąd ona sie bierze?
Odpowiedź jest prosta, z doświadczania. System buduje się przez wytrwałe i konsekwentne trzymanie się wybranych myśli, które budują też emocje i wibracje. Później to powoduje zaistnienie zgodnych z tym doświadczeń a to umacnia cały system czyli wracając do tych bajkowych i nieprecyzyjnych określeń, buduje to wiarę.

Wiec co jest kluczem? wytrwałość i konsekwencja. Nie mylić z ciężka pracą i podejściem typu naciskania aby coś się wydarzyło. Wytrwałość i konsekwencja w budowaniu odpowiednich myśli i emocji co prędzej czy później zaowocuje w postaci odpowiedzi manifestacjami.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 427 razy

Postprzez magicmind » 23 cze 2019, o 11:13

I jeszcze dodam do mojego posta jedną rzecz.
Jak najlepiej i najłatwiej budować ten system (wiara) ? tak jak to w życiu jest ze wszystkim czyli stopniowo małymi krokami od najmniejszych rzeczy do największych.
To jest najczęstszy problem ludzi którzy poznaja PP ,że od razu rzucają się na swoje największe cele nie budując systemu stopniowo. Efekt jest najcześciej taki ,że dochodzą do wniosku ,że PP nie istnieje albo oni się do tego nie nadają i nie potrafią.

A zamiast przyciągać wygraną w totolotka czy miłość życia najpierw trzeba praktykować na mniejszych celach które zaczyna się osiągać z łatwością i zwiekszać swoje umiejetnosci swiadomej kreacji.

Jakoś naturalnie w życiu ktoś kto uczy się czegoś nowego robi to stopniowo a nie od razu rzuca się na głęboka wodę.
Czy jak jesteś na 1 lekcji pływania w życiu to za cel obierasz sobie pływać w zburzonym morzu? Jakie masz szanse dopłynąć do brzegu?
Czy jak nic nie wiesz o pilotażu samolotu to przejmiesz stery? jakie masz szanse wylądować bezpiecznie?
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 427 razy

Postprzez e.luvy » 9 paź 2019, o 11:49

Z autopsji wiem, że najciężej jest odpuścić!
Wiele lat temu zastanawiałam się, dlaczego to, czego przecież tak bardzo, bardzo chcę nie pojawia się w moim życiu. :( Nie potrafiłam zrelaksować się, otworzyć ramiona i czekać na to, co ma nadejść. Teraz łapię się na tym, że odpuszczanie przychodzi mi o wiele szybciej i to najważniejsza rzecz, której się nauczyłam!
Pozdrawiam!
e.luvy

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez nina19888 » 25 kwi 2020, o 21:28

A ja mam taką rozkminę o Przyciąganiu i wibracjach. Bo w teorii jeśli czegoś pragniemy, a czujemy tego brak to mimo, że mamy to ciągle na myśli to się nie może urzeczywistnić, bo opór. A czy jest możliwość, że jeśli ciągle myślimy o czymś to musi się urzeczywistnić tylko w sposób zależny od wibracji? Że jeśli są dobre to pójdzie lekko i łatwo, a jak złe to osiągniemy to co chcemy, ale w "dramatycznych" okolicznościach? Dwa przykłady sprzed kilku lat.
Zawsze chciałam zwiedzić Berlin, bo kiedyś dużo podróżowałam i brakowało mi tej europejskiej stolicy do kolekcji. Wtedy moja sytuacja była taka, że nie miałam na to szans i za każdym razem jak o tym myślałam(a myślałam często, bo zbieram magnesy z podróży i tego mi był brak) miałam o to taki żal. Po jakimś czasie musiałam pilnie wyjechać na kilka dni do Holandii, a kierowca z którym jechałam był dramatyczny. Już w Szczecinie dosłownie wyłam, żeby jakoś się wymiksować, wymiotowałam, bo palił w aucie, ogólnie rozpacz i dramat. W trakcie jazdy koleś dostał telefon, że musi odebrać kogoś z dworca z Berlina i też go zabrać. Pomyślałam, że chociaż przez szyby sobie popatrzę, a na dworcu kupię ten wymarzony magnes, ubiorę się w świeże ciuchy itp. Po podjechaniu na dworzec auto już mu nie odpaliło(nowe, wcześniej niby bez zarzutów) , musiał dzwonić po pomoc i kolejny (cudowny i komfortowy) kierowca miał dojechać do mnie wieczorem, żeby mnie przejąć. Zyskałam więc cały dzień na zwiedzanie, byłam w super lokalizacji, bo same centrum, kupiłam wymarzony magnes i obeszłam co chciałam,a do Holandii dojechałam w super warunkach.
Druga sytuacja nie jest moja, a mojego chłopaka sprzed kilku lat. Poznawał PP, ale jeszcze na zasadzie sekretu, że wyobraź sobie co chcesz i czekaj aż przyjdzie. Musiał kupić auto i bardzo chciał suva, ale wtedy nie było na to możliwości finansowych, więc miał opory. Niby wyobrażał sobie, że go ma ale czuł, że to niemożliwe, więc się irytował. Sprawa trwała za długo, wkurzał się, bo auto było potrzebne, więc mówił, że kupi jakiekolwiek i potem spróbuje bez oporów. Gdy jechał oglądać auta do Niemiec miał cały szereg wypadków, które nawet nie będę odpisywać, ale miał już wracać bez niczego do domu. W drodze powrotnej znów kłoda - zepsuła mu się laweta, na szczęście pod domem kolesia, który był mechanikiem. Przyjął go w środku w nocy i w garażu miał auto o, którym marzył chłopak. Okazało się, że jest uszkodzone i sprzeda je za 1/3 wartości. Auto kupione, zepsuta część okazała się kosztować zaledwie sto złotych, więc interes życia, a w dokumentach tego auta wszystkie daty jakiś wymian, badań czy coś tam to dzień i miesiąc urodzenia mojego chłopaka. Czyli znów przyciągnięcie w złych okolicznościach.
nina19888

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez nina19888 » 25 kwi 2020, o 21:43

Ajj ten post miał trafić do wątku, co udało nam się przyciągnąć. Można to jakoś przenieść?
nina19888

Postprzez Scarlett » 25 kwi 2020, o 21:46

nina19888 napisał(a):A czy jest możliwość, że jeśli ciągle myślimy o czymś to musi się urzeczywistnić tylko w sposób zależny od wibracji?

Jak nie ma oporów i nie dotyczy wolnej woli to tak.
nina19888 napisał(a):Że jeśli są dobre to pójdzie lekko i łatwo, a jak złe to osiągniemy to co chcemy, ale w "dramatycznych" okolicznościach?

Coś w tym stylu, ale musi być przyzwolenie czyli brak oporów.
Na Twoich przykładach:
Jadąc do Holandii wiedziałaś, że jedzie do Holandii, a nie do Niemiec więc parcie się zmniejszyło, nastąpiło przyzwolenie. Udało Ci się więc zaliczyć Berlin, nagle otworzyły się możliwości. Nie brałaś tego pod uwagę, bo o to chodzi w PP - nie planuj na siłę, przyzwól, a okoliczności się znajdą.
W sytuacji drugiej było dokładnie to samo ;)
Niekoniecznie musi być "dramatycznie". Weź pod uwagę, że nawet znając PP nie zawsze życie jest kolorowe i idealne. Nigdy tak nie jest, bo życie ma swój określony cykl, a do spełnienia marzeń prowadzą różne ścieżki, dlatego właśnie tak gonię na forum żeby być OTWARTYM NA MOŻLIWOŚCI, a nie kreślić sobie drogę do celu.
CEL, a nie droga do celu :)

PS Trafił tutaj, bo tam opisujemy typowe przyciągnięcia bez rozmów na ich temat, a ty chciałaś wyjaśnienie sytuacji więc przeniosłam tutaj. To był wątek, który przyszedł mi na myśl, ale powinnaś znaleźć mu odpowiedni jeśli uważasz, że ten nie pasuje i daj znać.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 520 razy
Otrzymał podziękowań: 2191 razy

Postprzez nina19888 » 25 kwi 2020, o 21:53

Myślę, że ten pasuje, ale zaczęłam pisać w innym i myślalam, że przypadkiem coś namieszałam.
Powiem szczerze, że trochę mnie przestraszyły twoje słowa, że możemy mieć co chcemy, ale do celu droga może być "bolesna". Czy mogę mieć na nią wpływ wgrywając afirmacje, że wszystko przychodzi mi lekko i łatwo, czy tak ograniczę swoje możliwości? Może lepiej jest się otworzyć i brać sytuację jaką jest z nastawieniem, że to prowadzi do dobra? Nawet jak to pisze już mi się wydaje, że lepiej brzmi ta druga opcja, tylko do niej to trzeba dużo psychicznej siły, żeby zaufać procesowi.
nina19888

Postprzez Scarlett » 25 kwi 2020, o 21:57

Tak, od nastawienia wiele zależy :)
Ale musisz wziąć pod uwagę, że w życiu bywa różnie. Nie myśl o tym tylko żyj tu i teraz, naucz się radzić z różnymi sytuacjami. Też idzie do opanować.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
nina19888
Scarlett

Postprzez Scarlett » 25 kwi 2020, o 22:01

Biorąc pod uwagę jeszcze Twoje przykłady: czy ma teraz jakieś znaczenie jak do tego doszło? Doszło i dziś nie ma to znaczenia :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień