PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez domi » 26 cze 2016, o 11:45

zdecydowana napisał(a):Kochane znawczynie :* powidzcie czy można stosować hennę na farbowane ( farbą z drogerii) włosy?
Jaki jest najlepszy w takim razie olej dla farbowanych blondymek?

Rozumiem, że masz rozjaśnianie włosy, tak?
Z tego co kojarzę, to nie powinno się kłaść hennę na rozjaśniane włosy, bo efekt może być niezbyt ładny...
Oleje dobiera się do rodzaju i kondycji włosów, nie koloru :) jeśli masz zniszczone włosy farbowaniem itp, to z całą pewnością masz wysokoporowate włosy, więc dla takich musisz poszukać sobie oleju. Polecam przejrzeć blog anwen albo blondhaircare, tam znajdziesz dużo cennych wskazówek i rad.
Od siebie dodam, że regularne olejowanie bardzo bardzo korzystnie wpływa na włosy. Dodając jeszcze jakieś wcierki, zabezpieczanie końcówek to już w ogóle cud miód i orzeszki. Ale trzeba się liczyć z tym, że włosy będą potrzebowały czasu, efekty nie będą natychmiastowe.

edit:
od siebie jeszcze dodam, może nie jest to naturalna pielęgnacja, ale: dziewczyny/kobiety noście dobrze dobrane staniki! :lol:
Ostatnio edytowano 26 cze 2016, o 11:54 przez domi, łącznie edytowano 1 raz
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.
domi

Podziękował : 225 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 11:48

Nimfka napisał(a):Na piękną cerę polecam zrobienie sobie Toniku Królowej Elżbiety :D

A co to? :D Przepis!
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2546 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 11:53

zdecydowana, wpisz w Google "oleje dla włosów wysokoporowatych" :) Moja siostra ma włosy kręcone więc na 100% wysokoporowate i jej bardzo służy lniany. Ja mam niskoporowate i sam lniany powoduje u mnie oklap, ale kiedy robię go w mixie z innymi olejami to wtedy żaden olej mi nie zaszkodził :D
Bardzo polecam olej z czarnuszki - jest fenomenalny :)
Ogólnie najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie olejów w mieszkankach. Włosy o wiele lepiej reagują, a oleje, które same powodowałyby pusz albo oklap, nie są w stanie zaszkodzić włosom ;)
Miksujcie po 3 olejki :) A czwarty, rycynowy, tylko na skalp. Rycynowy powoduje pobudzenie mieszków włosowych, zapobiega przetłuszczaniu i łupieżowi.

A co do henny... Zależy kiedy ostatni raz rozjaśniałaś włosy. Musiałabyś poczytać poradnik farbowania henną tutaj:
http://www.khadi.pl/ziolowe-farby-do-wlosow
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez zdecydowana » 26 cze 2016, o 11:55

Dzięki, poczytam :) no to z henny zrezygnuję. Szkoda mi ścinać włosy, bo jestem w trakcie zapuszczania i nie chcę przechodzić przez to drugi raz :lol: , a sięgają już za ramiona 8-)
Kondycja włosòw nie jest jeszcze taka zła, ale wiadomo, że trzeba być czujnym ;)
Ostatnio edytowano 30 lip 2016, o 07:43 przez zdecydowana, łącznie edytowano 1 raz
zdecydowana

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 12:02

zdecydowana napisał(a):Dzięki, poczytam :) no to z henny zrezygnuję. Szkoda mi ścinać włosy, bo jestem w trakcie zapuszczania i nie chcę przechodzić przez to drugi raz :lol: , a sięgają już za ramiona 8-)
Kondycja włosòw nie jest jeszcze taka zła, ale wiadomo, że trzeba być czujnym ;)

Hennę robi się stopniowo. Tak jak z czarnych od razu nie zejdzie się do blondu, tak myślę, że na rozjaśnianych włosach, nakłada się ją najpierw podobną do koloru, który obecnie masz a potem postępuje dalej.
Spróbować zawsze możesz bo henna absolutnie nie niszczy włosów i nawet jeśli kolor nie byłby taki jakiego oczekiwałaś to farbowanie farbą chemiczną po hennie nie będzie żadnym obciążeniem ;)
Jeśli jednak rezygnujesz z henny i zostajesz przy farbach chemicznych, możesz spokojnie dbać o włosy pielęgnacją, którą tutaj proponujemy :) Wiele osób farbuje włosy w ten sposób, ale dba o nie, olejuje, umiejętnie się z nimi obchodzi i uwaga... mają włosy niskoporowate! Np. moja koleżanka. Bardzo dba o włosy, też jej kiedyś wydrukowałam moje sposoby na pielęgnacje, ale nie rezygnuje z farbowania. Włosy dzięki olejowaniu i odpowiedniemu ich traktowaniu, stały się niskoporowate.

Osoby, które są uzależnione od prostownicy :D Zamiast codziennie katować nią włosy, polecam keratynowe prostowanie :) W salonach jest drogie, ale można zrobić je samemu w domu. Starcza na 3-6 miesięcy, włosy są proste i nie katuje się ich codziennie prostownicą, a tylko raz - podczas wprasowywania keratyny.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez ika » 26 cze 2016, o 12:10

to jeszcze napisze Wam :) - że twarz przemywam srebrem jonowym, zamiast tonika, o srebrze, to mogłabym gadać bez końca, jakie ma super właściwości ... :ugeek:
Jestem tym, co myślę ...
ika

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 12:11

Czekam na przepis na proszek do prania :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez ika » 26 cze 2016, o 12:26

Domowy przepis na eko proszek do prania

1 szklanka boraksu
1 szklanka sody kalcynowanej
1 kostka mydła np. Altera z Rossmanna imbirowe :P

Ścieramy mydło na tarce, dodajemy boraks z sodą i dokładnie mieszamy, nie wdychać tego pyłu, bo będzie kichawa.
Dozowanie - do szufladki wsypuje 2 łyżki mixa i wkrapiam ok. 8-10 kropli ojeków np. cytynowy z pomarańczowym
Jestem tym, co myślę ...
ika

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez koniczynka » 26 cze 2016, o 13:29

genialny watek <33

ika napisał(a):to jeszcze napisze Wam :) - że twarz przemywam srebrem jonowym, zamiast tonika, o srebrze, to mogłabym gadać bez końca, jakie ma super właściwości ... :ugeek:

napisz cokolwiek o tym srebrze :D

podobno dla blondynek z wysokoporowatymi wlosami nie zaleca sie trzymania olei dluzej niz 20min poniewaz efekt moze byc odwrotny.u mnie to sie sprawdza.

tonik krolowej elzbiety>??? a co to :D

tonik z natki pietruszki:

- dzialanie przeciwzmarszczkowe
-wyrównuje koloryt, rozjaśnia i redukuje przebarwienia
- nawilża
-odświeża i oczyszcza skórę
- zapobiega zmianom trądzikowym
-zapobiega tworzeniu się tzw. pajączków i pękaniu naczynek krwionośnych
- sprawia, że skóra staj się miękka i gładka w dotyku.

Posiekac umyty pęczek natki pietruszki (moze byc polowa) i przełożyc do czystego słoiczka.zalac go ok. 120 ml przegotowanej i ostudzonej wody źródlanej. zakręcic słoik i wstawic go na ponad 12 godzin do lodówki. po tym czasie odcedzic natkę, a wodę pietruszkową przelac do czystej, szklanej buteleczki.

Tak przygotowana woda pietruszkowa powinna być przechowywana w lodówce. Woda pietruszkowa jest świeża przez ok. 10-14 dni. Należy przemywać nią skórę rano i wieczorem za pomocą nasączonego wacika lub rozpylać ją bezposrednio na twarz, szyję i dekolt. Można zastąpić nią tonik lub hydrolat i stosować do odświeżenia skóry w ciągu dnia. Przyda się zwłaszcza w upalne letnie dni.

Do wody pietruszkowej mozna dodac kilka kropli soku z ekologicznej cytryny, by wzmocnić efekt rozjaśniający skórę.
koniczynka

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Postprzez eMka » 26 cze 2016, o 14:03

A ja polecam również olejowanie paznokci. Obecnie stosuje Regenerum przed każdym malowaniem paznokci, wcześniej codziennie nakładałam na płytkę i skórki. Można też kupić w aptece niebieskie rybki firmy GAL, wyciskać na paznokcie i wsmarowywać. Albo w buteleczce po zużytym lakierze zrobić własną mieszankę :) Przed olejowaniem moje paznokcie były kruche, łamliwe i rozdwajały się, a teraz są długie, twarde i lakier dłużej się trzyma :D
"Dziś wiem, że mogę mieć wszystko to co chcę.
I to co kiedyś było dla mnie mało ważne,
Stało się sensem moich marzeń, moich pragnień.
Wszystko przez niego, to fakt."
eMka

Podziękował : 77 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała