PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez ika » 26 cze 2016, o 00:09

Aaaaa - zapomniałam Wam napisać o antyperspirancie, jaki sobie robię - soda na łapkę, polewam wodą utlenioną, robię papkę i na pachunie - działa meeega, zero zapachu, nie zatyka porów, nie zawiera aluminium, nie zaburza przepływu limfy - stosuję od kilku lat :P
Jestem tym, co myślę ...

Za ten post autor ika otrzymał podziękowanie od
Kokos
ika

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez ika » 26 cze 2016, o 00:18

kumpel mówił, że sprawdzał ten sposób - 4 dni się nie mył i nie waliło - myślałam, że padnę :shock: :lol:
Jestem tym, co myślę ...
ika

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 00:21

:lol:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2546 razy

Postprzez Ana » 26 cze 2016, o 11:00

Chciałabym dodać takie ważne info dot. oleju kokosowego na włosy - prawie w 100% nie lubią go włosy wysokoporowate np. blond, rozjaśniane. Na takich włosach odnosi on skutek odwrotny do zamierzonego :? czyli kołtun i przesusz straszny. Bardzo często oleje trzeba dobierać indywidualnie "pod siebie" i robić próby. U mnie np. straszne działanie miały wszystkie te polecane a doskonale sprawdzają się takie "cienkie" mieszanki jak np. w olejkach Marion. Ostatnim hitem Macadamia+collagen z Biedry :D

- Na porost, wypadanie - biotyna, siarka (Sufrin), wypadały mi włosy latami w ciepłym sezonie każdego roku, jak linienie u psów... Po jedzeniu biotyny i sufrinu skończyło się to po ok 10 latach trwania. I nie jest tak że po odstawieniu problem wraca.
- Na nowe włosy (odrastają w miejscach na głowie gdzie nigdy ich nie było) - świeżo mielone siemię lniane (musi być świeżo bo wartosciowe składniki uciekają z siemienia które po zmieleniu leży), co dzień na oko, może ze 3-4 łyżki stołowe zalałam ciepłą wodą żeby łatwiej przeleciało przez gardło i tyle. Nowe włosy pojawiają się po ok. 2-3 m-cach, zależy od człowieka
Ana

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 11:04

Kiedy ja miałam jeszcze wysokoporowate to u mnie kokosowy nie powodował puszu :) Chociaż właśnie tego się spodziewałam, ale zawsze testowałam każdy olej. Może dlatego, że ja zawsze kładę na głowie mix 3 olejów. Wtedy jest inny efekt. Tak samo z lnianym. Kiedy zastosowałam go samego, wówczas miałam okropny oklap. Kiedy stosuję go w mixie, włosy są idealne. Mam już swoje konkretne mixy i wtedy efekt jest inny niż stosowanie pojedynczego oleju :D Poza tym więcej właściwości dobroczynnych bo więcej olei.

W poniedziałek kupuję olej z nasion bawełny - pierwszy raz, jeszcze go nie testowałam.

Tak jak napisałam w poście - oleje to metoda prób i błędów.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez domi » 26 cze 2016, o 11:23

Ja od siebie jeszcze polecam szczotkowanie ciała rano na sucho - jest to taki trochę "peeling" dla naszej skóry (zwłaszcza nóg) no i pobudza to przepływ krwi i ogólnie pobudza rano, ja to bardzo lubię! Szczotkę można kupić chociażby w Rossmanie za jakieś 10zł. Należy pamiętać o tym, że szczotkuje się w stronę serca - czyli jeśli szczotkujemy nogi, to od stóp w stronę kolan, później w górę do ud itp. Ruchy wykonujemy proste, od dołu do góry.
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.

Za ten post autor domi otrzymał podziękowanie od
Scarlett
domi

Podziękował : 225 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy

Postprzez zdecydowana » 26 cze 2016, o 11:31

Kochane znawczynie :* powidzcie czy można stosować hennę na farbowane ( farbą z drogerii) włosy?
Jaki jest najlepszy w takim razie olej dla farbowanych blondymek?
zdecydowana

Postprzez Świetlista » 26 cze 2016, o 11:33

Dzień dobry ...wiele fajnych wiadomości tutaj ale o której wstajecie przed 5 żeby to wszystko zastosować?? :shock:
Świetlista

Podziękował : 487 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Postprzez Scarlett » 26 cze 2016, o 11:39

Myślisz, że robimy to wszystko codziennie i z samego rano?
Czesanie i mycie włosów to normalka i każdy to robi więc chyba nie muszę pisać Ci kiedy to robimy. Olejowanie na dwie godziny przed myciem (jak się ma czas to i więcej). Mając na głowie ten olej wykonujesz inne czynności, możesz też sprzątać.
Picie ziół - zamiast herbaty, a chyba na to masz czas, prawda? Maseczki? Wieczorem, kiedy jest się w domu. Zrobienie jej nie zajmuje pół dnia. Kiedy ją nałożysz możesz dalej wykonywać różne czynności, nie oznacza to, że musisz leżeć i się nie ruszać.
Olejki do kąpieli? Kwestia niecałej minuty by podać je do wanny.
Masło shea jako krem do rąk? Stosujesz jak krem, to również zajmuje kilka sekund.
A nie używanie urządzeń z wysoką temperaturą zaoszczędza czasu.
Peeling szczotką? Kwestia kilka minut.
Poza tym nie robi się tego codziennie. Naturalna pielęgnacja zastępuje tę chemiczną. Zajmuje tyle samo czasu, tylko, że jest zdrowsza i o wiele tańsza.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Nimfka » 26 cze 2016, o 11:43

Na piękną cerę polecam zrobienie sobie Toniku Królowej Elżbiety :D
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks
Nimfka

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała