Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie książki polecacie?

Postprzez Scarlett » 14 kwi 2020, o 19:19

Nathalie napisał(a):Ale nie o tym chciałam. Na forum trafilam juz bardzo dawno, tylko dlugi czas bylam tylko czytająca niezarejstrowana. Trafilam tu bo pewna osoba, ktora "zajmuje" sie PP a która kiedys czytalam mialam w bibliografii odnosnik do forum czyli posiłkowała sie tym co tutaj bylo napisane. Ta osobe nawet ktos polecala na forum nie zdajac sobie sprawy, ze poleca osobe ktorac poslikuje się czyimiś postami na forum aby mieć zasięg. Nawet jeśli ktoś podpisał skąd czerpał zrodlo (bo wiem ze Scarlett nie raz wytykala publicznie na fourm i mysle ze celowo by te osoby to przeczytaly, ze wie ze ludzie przerabiają posty z forum).Tylko chcialam zaznaczyc, ze bardzo duzo osob wlasnie korzysta z tego forum. Oczywiscie nie pisze tego o pani Maciąg. Trzeba pamiętać, że PP jest jedno i to samo i dziala tak samo więc ludzie po prostu to samo mogą pisać. Ale chodzi mi o to ze naprawdę w necie gdzie kazdy jest anonimowy moze sobie skorzystac z takich madrych tresci jak tutaj i czasem nawet nie podaje odnosika i linku. Przysiegam ze sie z tym spotkalam odnoscie forum i jest to bardzo nie fair w stosunku do autorow tych postow. Widzialam na yotubie slowo w slowo z postow niektorych roznych osob tutaj. I widzialam daty tych postow i wiem kiedy powstaly. Widzialam posty na blogach, na stronach. I apeluje do tych osob co tak robia zeby się powstrzymaly bo to czyjas praca. Bardzo dobra praca. A do uzytkownikow apeluje by wiedzieli, ze to ze ktos nie jest slawny i nie ma nazwiska Hicks, Vitale czy ktos tam jeszcze, nie ozancza ze nie ma wiedzy i ogromnej mocy sloich slow. Bo duzo tutaj osob mialo wplyw na moje zycie. Tylko te osoby nie wydaly ksiazek czy nie zarabiaja na youtube, a wiedze czesto maja wieksza skoro nawet inni sie nimi posilkuja. Tylko mysla ze moze nikt nie zauwazy bo to takie male forumko, trzeba kopac. A jak ktos ma otwarte oczy i znam forum na wylot to latwo moze takie rzeczy odkryc. Respect dla wszystkich was tutaj za wklad, prace i wciaz darmowe informacje i skuteczne oddzielenie od reklam.
Nie lubie wszystkiego z forum potwierdzac u jakis osobistosci bo czesto oni pewnie tez tu sobie szperaja. im wiecej dobrych informacji tym wiecej odnosnikow z forum. Warto zwrocic na to uwage.
dziekuje i pozdrawiam!!!! :kwiatek

Dziękuję za ten post i za świadomość. Przerabianie postów z forum to problem na dużą skalę. To miejsce jest po to by pomóc ludziom i dzielić się naszą pracą, a nie być darmowym materiałem dla ludzi chcących zarobić i zrobić z siebie znawców.
Ostatnio domi, która zajmuje się forumowym instagramem, zobaczyła, że ktoś dodał sobie na swojej tablicy grafikę, którą zrobiła na profil. I tak przyciął żeby nie było widać skąd, nie dodał również źródła. Niestety tak to wygląda.
Dlatego jestem tak bardzo krytycznie nastawiona do wrzucania tutaj linków (dlatego każdy link dokładnie obczajamy) i reklam (a skoro jest reklama to widać, że "branża" u nas działa ;) ), a także pilnuję aby wszystko co z poza forum miało przypisane źródło. I póki ja tu jestem, nie pozwolę by cokolwiek na tym forum było choćby za pół grosza.
Nie ma też co ukrywać, że część osób nawet nie jest w stanie zauważyć tego co Ty, bo jedyny dział po którym krąży to "Relacje międzyludzkie", a źródła informacji szuka poza forum.
Są osoby, które napiszą, że "forum umarło" albo "nic się nie dzieje". Naprawdę? Wystarczy spojrzeć na liczbę osób przeglądających forum. W kluczowym punkcie dnia potrafi być ich prawie 300. Widać więc, że miejsce jest potrzebne i oblegane (a nie jest to przecież superpopularna "branża"). Ci ludzie są tu po to by zdobywać wiedzę, uczyć się (niestety są też tacy o których napisałaś). Nie muszą się toczyć tutaj długie i bezsensowne dyskusje - bo ile można pisać o tym samym? Liczy się istotna treść i zależy mi na tym, by była tutaj dostępna za darmo dla każdego poszukującego. Zwłaszcza, że jest prawdziwa, sprawdzona i autorska.
Jeszcze raz dziękuję za świadomość i każdego o nią proszę :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Anka12
Scarlett

Podziękował : 533 razy
Otrzymał podziękowań: 2271 razy

Postprzez mrO » 16 kwi 2020, o 20:26

Scarlett napisał(a):Są osoby, które napiszą, że "forum umarło" albo "nic się nie dzieje". Naprawdę? Wystarczy spojrzeć na liczbę osób przeglądających forum. W kluczowym punkcie dnia potrafi być ich prawie 300.

forum.PNG

:bigsmile
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 144 razy
Otrzymał podziękowań: 540 razy

Postprzez Dream Walker » 18 kwi 2020, o 03:44

Do czasów narodowej kwarantanny było ok. 120 użyszkodników. Też niezły wynik. Dodam, że inne fora (np. Gumtree) także kwitną. Ludzie szukają towarzystwa...
Dream Walker

Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez nina19888 » 27 kwi 2020, o 22:43

Jako, że momentem przełomowym w moim życiu było wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i zrozumienie, że nikt na mnie nic nie zsyła, nikt mi nie szkodzi tylko to ja i moje przekonania + doświadczenia jakie wcześniej już wybrała moja dusza są za wszystko odpowiedzialne chciałbym polecić jedną książkę. Jest to książka dla wszystkich tych, którzy tak jak ja byli wychowani w konserwantywnych wzorcach katolickich i mocno wewnątrznie buntują się, że mogą mieć moc Boga. Dobra na początek, żeby zniszczyć pierwsze opory. Tytuł to "Po schodach do nieba" .
nina19888

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Nela » 9 maja 2020, o 22:20

Polecam "What the BLEEP do we know!?" Co my tak naprawdę wiemy!? - William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente. Książka na podstawie filmu, o tym tytule. Fizyka kwantowa, biologia molekularna, neurobiologia w połączeniu z duchowością. Oprócz autorów wypowiada się kilkunastu naukowców. Można otwierać książkę w dowolnym miejscu, czytać po kolei, jak się chce, w zależności od ochoty, potrzeby, czucia.
W zanadrzu czeka książka Bruce Moena "Podręcznik wiedzy o obszarach niefizycznych i sztuce odzyskiwania" + ćwiczenia. Zainteresowała mnie na tyle, by zakupić, ale jeszcze nie zgłębiałam.
Nela

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez JaneDoe » 19 maja 2020, o 00:50

Czy znacie moze jakies książki o PP dla dzieci i młodzieży? Co moglibyscie polecić jako lekturę "wprowadzającą" w temat młodego człowieka?
JaneDoe

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Born1975 » 19 maja 2020, o 01:46

JaneDoe napisał(a):Czy znacie moze jakies książki o PP dla dzieci i młodzieży? Co moglibyscie polecić jako lekturę "wprowadzającą" w temat młodego człowieka?

Książek stricte poświęconych PP dla dzieci chyba nie ma, ale z podobnej tematyki dla dzieci to dobra będzie "Czarodzieje mogą wszystko", którą napisał Dariusz Chwiejczak. Kwestia jeszcze taka, że nie wiemy, w jakim wieku jest osoba, dla której ma być ta książka. Wspomniany tytuł bardziej dla kilkulatka niż nastolatka.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 870 razy
Otrzymał podziękowań: 633 razy

Postprzez Dream Walker » 19 maja 2020, o 01:54

Nela napisał(a):Polecam "What the BLEEP do we know!?" Co my tak naprawdę wiemy!? - William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente. Książka na podstawie filmu, o tym tytule. Fizyka kwantowa, biologia molekularna, neurobiologia w połączeniu z duchowością. Oprócz autorów wypowiada się kilkunastu naukowców. Można otwierać książkę w dowolnym miejscu, czytać po kolei, jak się chce, w zależności od ochoty, potrzeby, czucia.
W zanadrzu czeka książka Bruce Moena "Podręcznik wiedzy o obszarach niefizycznych i sztuce odzyskiwania" + ćwiczenia. Zainteresowała mnie na tyle, by zakupić, ale jeszcze nie zgłębiałam.

Powiem Ci, że dawno żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak "Podręcznik wiedzy o obszarach niefizycznych i sztuce odzyskiwania"... swoją ceną. Właśnie wygooglałam. :/ Przejrzałam darmowy fragment, ale wciąż nie wiem, czy gra warta świeczki, bo nic z niego nie wynika. Daj znać koniecznie jak przeczytasz.
Dream Walker

Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez Scarlett » 19 maja 2020, o 06:18

JaneDoe napisał(a):Czy znacie moze jakies książki o PP dla dzieci i młodzieży? Co moglibyscie polecić jako lekturę "wprowadzającą" w temat młodego człowieka?

O jakim wieku mówisz konkretnie?
Kilka książek dla dzieci mogę Ci polecić, natomiast nastolatek spokojnie może czytać już książki dla dorosłych. Wiadomo, że nie jakieś trudne, ale takie podstawowe (byle nie Sekret).
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 533 razy
Otrzymał podziękowań: 2271 razy

Postprzez JaneDoe » 19 maja 2020, o 08:54

Chodzi o 12 latka.
JaneDoe

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje