Manifestacja bogactwa

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Manifestacja bogactwa

Postprzez dariaanna » 20 cze 2014, o 19:20

Pomyślę nad tym, co tutaj napisaliście. Chyba mam jakieś skojarzenia nietrafne związane z bogactwem, dużymi pieniędzmi. Mam takie wrażenie, że im człowiek jest bogatszy, ma więcej pieniędzy, tym mniej jest sobą, że to ogranicza jego swobodę. Nie potrafię powiedzieć dlaczego tak myślę.
Jak teraz na to patrzę, to to się wydaje strasznie głupie, takie myślenie. Coś mi się poprzestawiało :mrgreen:.
dariaanna

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Renata » 20 cze 2014, o 20:00

8-)
dariaanna napisał(a):Pomyślę nad tym, co tutaj napisaliście. Chyba mam jakieś skojarzenia nietrafne związane z bogactwem, dużymi pieniędzmi. Mam takie wrażenie, że im człowiek jest bogatszy, ma więcej pieniędzy, tym mniej jest sobą, że to ogranicza jego swobodę. Nie potrafię powiedzieć dlaczego tak myślę.
Jak teraz na to patrzę, to to się wydaje strasznie głupie, takie myślenie. Coś mi się poprzestawiało :mrgreen:.

Moze naogladalas sie programow o bogatych ludziach, ktorzy nie wiedzac juz co robic, wymyslaja rzeczy, ktore zakrawaja na paranoje? Wiesz, ja czasami natkne sie na cos takiego, i ludzie, ktorzy maja tej kasy obrzydliwie duzo, sami sie w tym gubia. A to zagubienie charakteryzuje sie tym, ze nie tylko przestaja byc soba, ale traca lacznosc ze swiatem.
Pieniadz daje im zludne poczucie wolnosci, mysla ze moga miec wszystko co chca, byc kims wielkim, wartosciowym.

Czesc ludzi niestety poddaje sie takiej niewoli, pieniadz jest Bogiem.
Ale to bardzo plytkie myslenie.
Mozna miec mnostwo kasy i byc soba, jedno drugiego nie wyklucza. Po prostu przejelismy od spoleczenstwa taki wlasnie sposob myslenia o bogactwie.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 646 razy
Otrzymał podziękowań: 844 razy

Postprzez dariaanna » 20 cze 2014, o 20:13

Możliwe, takie bogactwo to mnie w ogóle nie kręci :D. Ale może właśnie, żeby to wszystko było zdrowe i nie wywróciło życia do góry nogami musi iść równomiernie z resztą rzeczy, żeby tego bogactwa nie oddzielać od reszty i nie stawiać na piedestale :).
dariaanna

Postprzez Born1975 » 20 cze 2014, o 20:18

Dobrym podejściem w tej sytuacji wydaje się być zastanowienie się co mogę zrobić dla innych. Nie trzeba mysleć o pieniadzach, one przyjdą same, gdy tylko damy innym wystarczająco dużo. Sukces finansowy jest wtedy efektem ubocznym tego kim się naprawdę jest. Czy to nie o to Ci chodzi Daria?
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 875 razy
Otrzymał podziękowań: 651 razy

Postprzez dariaanna » 20 cze 2014, o 20:25

Chyba tak. Wydaje mi się, że dzisiaj dużo osób definiuje siebie przez ilość posiadanych pieniędzy i rzeczy, i chyba dlatego tak to skojarzyłam z utratą wolności i siebie.
Ale jeśli człowiek jest wolny i jest sobą, to pieniądze nie mogą mu tego odebrać. Chyba już wszystko wróciło na swoje miejsce :D :mrgreen:.
dariaanna

Postprzez Renata » 20 cze 2014, o 20:31

dariaanna napisał(a):Chyba tak. Wydaje mi się, że dzisiaj dużo osób definiuje siebie przez ilość posiadanych pieniędzy i rzeczy, i chyba dlatego tak to skojarzyłam z utratą wolności i siebie. Ale jeśli człowiek jest wolny i jest sobą, to pieniądze nie mogą mu tego odebrać. Chyba już wszystko wróciło na swoje miejsce :D :mrgreen:.

Wiesz, Dario, tak wlasnie jest.
Nawet dzieci, szczegolnie mlodziez tak wlasnie sie okresla. Mam fajne ciuchy, super telefon, to jestem kims, jestem wazny.
Tak niestety dziala obecnie ten swiat :(
Nie chce popadac w pesymizm, ale nie chce tez tego nie zauwazac.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 646 razy
Otrzymał podziękowań: 844 razy

Postprzez dariaanna » 20 cze 2014, o 20:39

Ale my też w tym świecie jesteśmy i tak nie myślimy, więc nie ma co się smucić Renatko :). Pewnie w większości media kreują tak współczesny świat, ale to nie znaczy, że wszyscy tak myślą.
dariaanna

Postprzez Czarodziejka » 20 cze 2014, o 20:42

A dla mnie kasa jest na tyle ważna bym miała na to co chcę, jachtów i basenów jakoś nie potrzebuję. Kiedyś zastanawiałam się, gdybym miała mieć duużżżooo naprawdę dużo kasy, to po co? I odkryłam pewnego dnia oglądając jakiś program o talentach, po co. By pomagać realizować marzenia innych ludzi. Wyobraziłam sobie, że daję kasę na spełnienie marzenia komuś i wyobraziłam sobie oczy tego człowieka. I zrobiło mi się tak ciepło, tak przyjemnie, że normalnie rozczuliłam się swoją wizją i poczułam taką niesamowitą radość (wiem, wiem, wariatka jestem :lol: ).
Ale gdzieś tam głęboko kasa nie ma dla mnie aż takiego znaczenia (byle jej nie zabrakło :D ), odkryłam to gdy mój tata umierał, przez moment byłam w innym świecie i przez chwilę nie miało znaczenia nic z tego co posiadałam. Bo wszystko wydawało mi się do odrobienia, oprócz właśnie życia.
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Czarodziejka » 20 cze 2014, o 21:00

Ależ mnie oświeciło chwilę temu, po co jeszcze chciałabym fortunę! Chciałabym zobaczyć minę pewnego faceta, jak to sobie poradziłam w życiu bez niego :lol: :lol: No i mam prawdziwą intencję mojego bogactwa :D

Czytaliście Ojciec bogaty, ojciec biedny?

chętnie dream75 poznam nazwisko tego pana :) zaciekawiłeś mnie, od niczego do 300 milionów dolarów
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Born1975 » 20 cze 2014, o 21:06

Czarodziejka napisał(a):Ależ mnie oświeciło chwilę temu, po co jeszcze chciałabym fortunę! Chciałabym zobaczyć minę pewnego faceta, jak to sobie poradziłam w życiu bez niego :lol: :lol: No i mam prawdziwą intencję mojego bogactwa :D

Czytaliście Ojciec bogaty, ojciec biedny?

Czytałem. Kiyosaki to kontrowersyjna postać. Ponoć bogaty ojciec wogóle nie istniał, a sam Kiyosaki dorobił się fortuny na swoich książkach.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 875 razy
Otrzymał podziękowań: 651 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości