Jak się oczyścić i zrobić restart emocjom?

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Jak się oczyścić i zrobić restart emocjom?

Postprzez Malina67 » 13 maja 2019, o 20:36

Cześć,
Zupełnie nie wiedziałam gdzie włożyć ten temat... Jeśli ktoś ma pomysł na lepsze miejsce - proszę o przeniesienie :)

Od wczoraj wszystko idzie nie tak. Wszystko. Zaczęło się od totalnej bzdury, jaką był kłopot z przeglądarką internetową w momencie jak na JUŻ musiałam znaleźć pewną bardzo ważną formację. Od tego momentu wszystko poszło ciągiem - brak odpowiedzi od pewnej osoby, na którą czekam jak na szpilkach. Kłótnia z mężem o tzw. niewiadomoco, która trwa do dzisiaj. W nocy okropne sny łącznie z bólami fizycznymi podczas snu. Dzisiaj odwiedziny osoby, która wzmaga we mnie negatywne emocje. I wyjątkowo frustrujące dziecko, które naprawdę rzadko jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi, a dzisiaj mu wyjątkowo to wychodziło. To tego dochodziły drobne rzeczy, które mogę wymieniać i wymieniać...

Wszystko jest na nie. Wszystko. W momencie jak próbuję z tym walczyć i starać się myśleć o nawet drobnych, ale dobrych rzeczach, w tle wyłaniają mi się rzeczy, które mnie dobijają. Nie jestem w stanie doprowadzić do siebie nic pozytywnego.

Jedynym momentem, kiedy czuję dobre wibracje i dobrze się czuję jest te kilka minut podczas wykonywania jednej z technik pp, w trakcie której jestem. Wtedy czuję dużą ulgę. Ale kiedy kończę, wraca szara rzeczywistość.

Mam wrażenie, że nie mogę wyjść z tego stopniowo, bo każdy krok do przodu to jeden krok do tyłu. I zostaję w miejscu.
Potrzebuję jakiegoś totalnego oczyszczenia. Totalnego resetu. Zazwyczaj w takich sytuacjach, kiedy mi się wszystko zbierało wybuchalam płaczem i to pomagało. Teraz mam wrażenie, że to mi nie pomoże. Nawet nie czuję potrzeby płaczu.

Czy macie jakieś swoje sposoby na oczyszczenie emocji?
Malina67

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak się oczyścić i zrobić restart emocjom?

Postprzez Slonce » 14 maja 2019, o 14:44

Przede wszystkim przestań walczyć ze sobą, z emocjami, z czymkolwiek. Z emocjami bywa tak, że gdzieś w nas tkwią uśpione i pod wpływem danego impulsu zostają aktywowane. Pierwsza rzecz jaką możesz zrobić to nie uciekać od tych uczuć. Wiem, że one często są bolesne, a my nie chcemy cierpieć stąd też nasza niechęć do poddania się temu i chęć zakopania ich z powrotem gdzieś głęboko w naszej podświadomości. Uwierz mi, że one z czasem wyjdą i będą się ujawniać dotąd aż nie zostaną przeżyte, uleczone. Rozwój nie polega tylko na dobrych wibracjach, to czasem też gorszy czas, w którym musimy wyjść poza nasze bezpieczne granice. Jest sporo technik, które są pomocne w pracy z emocjami, np Technika Eft, Hoponopono, czy medytacja. Ale na wszystko potrzeba czasu, nie jest tak, że zrobisz coś przez chwilę i od razu masz widoczne efekty. Na forum masz mnóstwo postów na temat tego jak poradzić sobie z emocjami, jak zacząć zmieniać swoje przekonania. Powodzenia i nie zrażaj się :)

Za ten post autor Slonce otrzymał podziękowanie od
Malina67
Slonce

Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 242 razy

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień