Pokochaj Siebie!!!

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Pokochaj Siebie!!!

Postprzez violet_vill » 3 kwi 2019, o 21:44

Cześć, ostatnio sporo myślałam na temat pokochania siebie, akceptacji własnego życia i muszę przyznać,że mimo kilku lat znajomości pp oraz mniejszych i większych sukcesów, wracam do punktu wyjścia. Nie potrafię przełamać pewnej bariery i tak naprawdę pokochać siebie. Wiele się zmieniło w moim życiu na plus przez te kilka lat, ale przeszkadza mi fakt, że jestem dosyć zamkniętą, wycofaną, nie do końca pewną siebie i asertywną osobą. Ostatnio często spotykam ludzi i sytuacje, które uświadamiają mi, jak duże braki mam na tym polu, jak w głębi nadal jestem małą dziewczynką, której trudno jest wyjść ze strefy komfortu i "ogarnąć" swoje życie. Przechodząc do rzeczy - nie wiem jak przerwać ten impas i zacząć żyć na 100% doceniając siebie. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? :/
violet_vill

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Miriam » 3 kwi 2019, o 22:50

Zaakceptuj ten punkt wyjścia. Jak dla mnie - ten post to jedna wielka krytyka samej siebie. Zaczęłaś od oceny: "jestem małą dziewczynką, której trudno ogarnąć życie" itd. i wszystko dalej na modłę "coś jest ze mną nie tak", co wynika z porównań do innych. Tak powinnam, tak nie powinnam. Poszukaj we wszystkim dobrych stron. Może wycofanie = wewnętrzny bogaty świat? Rozwój polega, wg mnie, na stawianiu kolejnych kroków, ale tylko z akceptacją i miłością wobec punktu, w którym jest się obecnie.
"Przewaliłam" w swoim życiu autoagresję i zaburzenia odżywiania. I moja miłość do siebie zaczęła się od punktu wysłania wewnętrznego krytyka i oceniającego sędziego w daleką, bezpowrotną podróż. Każdy pracuje z czymś innym, jeśli chodzi o "głosy umysłu" i nieuświadomione wdruki. Wyśledź je i konsekwentnie podważaj na swoją korzyść, stawaj po swojej stronie, bądź wobec siebie akceptująca, ciepła i wyrozumiała - dopiero z tego punktu wychodź dalej, w rozwój i "przekraczanie strefy komfortu". Taka moja rada - myśl - refleksja i sposób na miłość do siebie, czyli ten fundament wszystkiego.
Miriam

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez Born1975 » 4 kwi 2019, o 08:01

violet_vill napisał(a):Cześć, ostatnio sporo myślałam na temat pokochania siebie, akceptacji własnego życia i muszę przyznać,że mimo kilku lat znajomości pp oraz mniejszych i większych sukcesów, wracam do punktu wyjścia. Nie potrafię przełamać pewnej bariery i tak naprawdę pokochać siebie. Wiele się zmieniło w moim życiu na plus przez te kilka lat, ale przeszkadza mi fakt, że jestem dosyć zamkniętą, wycofaną, nie do końca pewną siebie i asertywną osobą. Ostatnio często spotykam ludzi i sytuacje, które uświadamiają mi, jak duże braki mam na tym polu, jak w głębi nadal jestem małą dziewczynką, której trudno jest wyjść ze strefy komfortu i "ogarnąć" swoje życie. Przechodząc do rzeczy - nie wiem jak przerwać ten impas i zacząć żyć na 100% doceniając siebie. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? :/

Na forum jest opisana bardzo potężna technika, na którą jednak niewiele osób zwróciło uwagę. Myślę, że może Ci ta technika pomóc, ale musisz ją wykonywać systematycznie. Ta technika jest banalnie prosta i dlatego taka skuteczna. Co to takiego? To Metoda Sedony. Oprócz Metody Sedony poszukaj sobie w necie informacji na temat mapy świadomości Davida Hawkinsa. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie, bo zobaczysz w jakim punkcie się znajdujesz i co możesz z tym zrobić.

Ja daję Tobie wskazówki, ale pracę musisz wykonać sama. Napisz po miesiącu czasu jakie masz postępy. Ale daj sobie ten miesiąc.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez magicmind » 17 kwi 2019, o 17:18

Gdyby ktoś miał problem z pokochaniem siebie samego to polecam zastanowić się głęboko nad tym czym jest miłość bezwarunkowa.

Kiedyś Wszechświat podesłał mi ten kawałek abym to zrozumiał po swojemu i zrozumiał ze on mnie kocha miłością doskonałą:

I zrozumiałem ,że wszechświat kocha mnie miłością bezwarunkową i jest taką miłością.
To jest coś co cieżko człowiekowi nawet ogarnąć umysłem bo generalnie jesteśmy istotami warunkowymi ale im bardziej się na tym skupiamy czym jest miłość bezwarunkowa tym wiecej jej przyciągamy. A to znaczy ,że łatwiej nam nią obdarzyć siebie samego i świat a ta energia sprawia cuda :)
Ostatnio edytowano 17 kwi 2019, o 17:19 przez magicmind, łącznie edytowano 1 raz
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Postprzez Scarlett » 17 kwi 2019, o 17:19

Kim jest Wszechświat? To Twój bóg czy Ty jesteś kreatorem swojego życia?
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Postprzez magicmind » 17 kwi 2019, o 17:20

Scarlett napisał(a):Kim jest Wszechświat? To Twój bóg czy Ty jesteś kreatorem swojego życia?

Kreatorem mojej rzeczywistosci jestem ja a Wszechświat to Wszechświat
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Postprzez Scarlett » 17 kwi 2019, o 17:21

Wszechświat to Wszechświat, ale co on takiego daje? Skoro Ty jesteś Twórcą.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez magicmind » 17 kwi 2019, o 17:24

Scarlett napisał(a):Wszechświat to Wszechświat, ale co on takiego daje? Skoro Ty jesteś Twórcą.

No chyba wiesz co daje, odbicie lustrzane twojego wnętrza.
Mówiąc krócej to była odpowiedź na wiele moich pytań miedzy innymi jak pokochać siebie.
Po prostu polecam skupić się na samej idei czym jest miłość bezwarunkowa,zglebić to.Wtedy łatwiej jest nią obdarzyć samego siebie.

Większość ludzi kocha siebie za coś, albo też siebie nienawidzi za coś. Bezwarunkowa milość polega na tym ze kochasz siebie takim jakim jesteś a nie za coś.
magicmind

Postprzez Scarlett » 17 kwi 2019, o 17:29

Wiem, ale piję tutaj do mitu antropomorfizacji wszechświata, nie pokochania siebie. Jeśli traktujesz go jak boga to ok - czasem to ludziom pomaga w kreacji. Ale możesz pójść świadomie wyżej i uwierzyć bardziej w siebie i w swoją kreację. Nie z zasługi wszechświata, świata czy galaktyki. Wybierzesz co wolisz, ale czasem uwolnienie się od antropomorfizacji pozwala bardziej wziąć odpowiedzialność za swoje życie i doświadczenia.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez magicmind » 17 kwi 2019, o 17:38

Scarlett napisał(a):Wiem, ale piję tutaj do mitu antropomorfizacji wszechświata, nie pokochania siebie. Jeśli traktujesz go jak boga to ok - czasem to ludziom pomaga w kreacji. Ale możesz pójść świadomie wyżej i uwierzyć bardziej w siebie i w swoją kreację. Nie z zasługi wszechświata, świata czy galaktyki. Wybierzesz co wolisz, ale czasem uwolnienie się od antropomorfizacji pozwala bardziej wziąć odpowiedzialność za swoje życie i doświadczenia.

Każdy może sobie inaczej to nazywać Bóg/Źródło/Vortex/Wyższe Ja/Wszechświat ale nie zmienia to faktu ,że to my sami jesteśmy twórcą swojej rzeczywistości i jesteśmy całkowicie za nią odpowiedzialni.Sami tworzymy swoje doświadczenia.

A jeszcze co do Miłości Bezwarunkowej według mnie niesamowicie otwiera oczy to zjawisko na samo PP.
Bo to ,że mamy postrzeganie warunkowe też niezwykle wpływa na kreacje. Trzeba oduczyć się warunkowego postrzegania bo to co widzimy jest już przeszłością.
magicmind

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień