Przekonania - WĄTEK ZBIORCZY

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:35

Scarlett napisał(a):Dwupunktu ty w to nie mieszaj ;>
Czytaj forum, zrozumiesz.

I właśnie dlatego pytam i po to tutaj jestem... Piszesz, żeby nie mieszać w to dwupunktu i też mam takie wrażenie.
jednak przeglądając w internecie informacje o metodzie dwupunktowej, można przeczytać, że jest to "znakomita technika do zmiany przekonań"...

Dlatego wolę zapytać praktyków, a nie kierować się metodami o których piszą w internecie.
Kubas

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:36

mrO napisał(a):@Kubas

Przestań pisać. Zacznij robić coś bardziej produktywnego, wszystko będzie lepsze od pisania i maglowania tego samego. Tego nie da się wytłumaczyć, tego trzeba doświadczyć. Niezależnie czyich rad będziesz się słuchał, nikt tego tobie tak dobrze nie wytłumaczy jak ty sam i praktyka. To jest praktyka, metoda prób i błędów, co działa a co nie. Miej na uwadze że ludzie wypowiadający się tutaj nie załapali tego wszystkie w jeden dzień, na to po prostu potrzeba czas, ale też i prac. Pracy, chęci czasu.
To od ciebie zależy czy przełożysz to w coś więcej, czy po prostu machniesz na to wszystko ręką, nazwiesz nas lunatykami po pierwszym tygodniu.

Po prostu wolę najpierw zasięgnąć porady, a później wcielać w życie i oceniać, zmieniać, szukać dalej.
Kubas

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:39

Born1975 napisał(a):Kubas no w sumie to masz tu prawie wszystko czego potrzebujesz. Możesz jeszcze stosować kotwiczenie stanów emocjonalnych i ich odpalanie w razie potrzeby. Na necie znajdziesz sporo na temat tego czym są kotwice, a ja chyba i na forum już kiedyś o tym pisałem. Ta technika stosowana w umiejętny sposób jest potężnym narzędziem, więc warto z niej skorzystać.

Wiem, że mam tu wszystko, a nawet powiem więcej - tu mam za dużo i jedyne co mam to mętlik w głowie :) Ale już jesteśmy na dobrej drodze, bo mówisz o konkretnej technice. A czy można praktycznie zastosować metodę Silvy, aby konkretnie wziąć się za swoje przekonania?
Kubas

Postprzez Born1975 » 21 lis 2018, o 16:41

Kubas nigdy nie będzie tak, że poznasz wszystko. Jest tego zbyt wiele. Masz tu sporo wiedzy przekazanej, więc wdróż ją w życie. A i tak przepracowanie wszystkich opisanych metod zajmie tygodnie lub miesiące.

To jest tak jak z robotą. Jak zaczynasz to robisz to co umiesz, a dopiero potem szef da Ci bardziej odpowiedzialne zadania. Żółtodziób nie może robić tego samego, co osoba zaawansowana. I w rozwoju też to działa.

Więc do roboty :D
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:51

Born1975 napisał(a):Kubas nigdy nie będzie tak, że poznasz wszystko. Jest tego zbyt wiele. Masz tu sporo wiedzy przekazanej, więc wdróż ją w życie. A i tak przepracowanie wszystkich opisanych metod zajmie tygodnie lub miesiące.

To jest tak jak z robotą. Jak zaczynasz to robisz to co umiesz, a dopiero potem szef da Ci bardziej odpowiedzialne zadania. Żółtodziób nie może robić tego samego, co osoba zaawansowana. I w rozwoju też to działa.

Więc do roboty :D

Wiesz... ja nawet nie chcę wszystkiego poznawać bo mi trzeba efektu, a nie dyplomów ze znajomości technik :)

Nieważne jaką technikę wybiorę, bo i tak będę musiał sprawdzić jak na mnie działa i czy warto ją stosować. Jednak nie ma sensu popełniać głupich błędów, np. Scarlet pisała, żebym nie brał się w tym wypadku za metodę dwupunktową, żeby tego nie mieszać. Jednak już miałem zamiar to zrobić. Więc przez te pytania uchroniłem się przed wepchaniem w coś, co nie zadziałałoby. Dlatego też wolę popytać, zrobić wywiad, "odsiać ziarno od plew" a dopiero później wziąć się za coś, co ma potencjalnie jakąś wartość. Dlatego proszę o zrozumienie...

Może więc zapytam inaczej: Jak Ty pracujesz bądź pracowałeś ze swoimi przekonaniami?
Kubas

Postprzez Scarlett » 21 lis 2018, o 16:57

Tu nawet nie chodzi o mieszanie, tylko o to, że dwupunkt jest metodą dla świadomych, a Tobie jeszcze tego brakuje.
Trochę bez sensu, że zadajesz takie pytania, bo to kwestia indywidualna. Poza tym masz takie parcie na te przekonania, że słabo to widzę na ten moment. Odpocznij, zostaw ten wątek, poczytaj forum. Tyle żyłeś z tymi przekonaniami, że teraz następne dni niczego nie zmienią. Rozerwij się chłopie, bo daleko na tym koniu nie ujedziesz. mrO Ci dobrze napisał. Zresztą on wie co pisze, mądry facet z niego jest ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
mrO, osa
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Postprzez Born1975 » 21 lis 2018, o 16:59

Nie pracowałem z przekonaniami na poziomie świadomości. Moje przekonania zmieniły się na skutek tego czym się zajmowałem i czym się dalej zajmuję. Ja na przykład od około 20 roku życia mam przekonanie, że będę żył wiecznie w fizycznym ciele. Tak wiem, może to śmieszne i może nieprawdziwe, ale dzięki temu przekonaniu wyglądam o wiele młodziej niż faktycznie mam lat, a i zdrowie jest ok.

Gdybym potrzebował zmienić jakieś przekonanie to też nie robiłbym tego świadomie, a skupiłbym uwagę na celu, który chcę osiągnąć. Ale to ja bym tak postąpił, Ty możesz zmieniać przekonania w sposób świadomy. A to co działa, to już pisałem, że musisz sprawdzić sam na sobie. Dla mnie stosowanie Metody Silvy, do zmiany przekonań, to byłoby bardzo dziwne. Nie twierdzę, że się nie da, po prostu nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem czy działa, a sama Metoda Silvy służy mi do osiągania celów związanych ze zdrowiem, finansami i relacjami z innymi ludźmi.
Born1975

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 17:09

Born1975 napisał(a):Ja na przykład od około 20 roku życia mam przekonanie, że będę żył wiecznie w fizycznym ciele. Tak wiem, może to śmieszne i może nieprawdziwe, ale dzięki temu przekonaniu wyglądam o wiele młodziej niż faktycznie mam lat, a i zdrowie jest ok.

Rzeczywiście dziwne... A mogę zapytać skąd wziąłeś takie przekonanie? W sensie też takie chciałbym mieć, jednak nie wyobrażam sobie go mieć od wieku 20 lat, gdy zewsząd jesteśmy programowani (wiadomo w jaki sposób)... Jak Ci się to udało? Wychowywałeś się daleko od "tego pięknego świata", który ciągle wciska nam, że jest tak i tak? Jak to się stało? Ja w wieku 20 lat byłem na takim stopniu rozwoju, że nawet nie pomyślałbym o "życiu wiecznym w fizycznym ciele" W końcu w szkole nic o tym nie mówili...
Kubas

Postprzez Born1975 » 21 lis 2018, o 17:16

Czytałem książki Leonarda Orra, ale... zaczynamy robić OT, więc jako moderator proszę o zaniechanie tego.
Born1975

Postprzez Scarlett » 21 lis 2018, o 17:18

2 lata później.......
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień