Transerfing rzeczywistosci

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Transerfing rzeczywistosci

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 09:20

Czy wdzięczność nie wytwarza nadmiernego potencjału?
TR + 2P
cabochard

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez Świetlista » 8 mar 2019, o 09:55

Wdzięczność jest na wyższej skali uczyć u Hawkinsa więc nie wywołuje :) Nadmierny potencjał jak zrozumiałam wywołuje nasze pragnienie czegoś-tam obarczone podświadomie emocją związana z "niemamawiecbardzochce"
Świetlista

Podziękował : 391 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 21:31

To dobrze wiedzieć. Czytałam transerfing piąte przez dziesiąte i zrozumiałam, że zarówno cieszenie się, jak i smutek z jakiegoś powodu wywołują nadmierny potencjał, więc najlepiej pozostać w takim stanie zen. Natomiast ja z tyłu głowy mam takie przekonanie, że lepiej nie być za bardzo wdzięcznym, bo to coś może zostać zabrane. Jakieś takie syfiaste przekonanie, nie wiem skąd mi się wzięło.
TR + 2P
cabochard

Postprzez Slonce » 8 mar 2019, o 22:11

Ja uważam, że gdy mamy w sobie takie spokojne uczucie wdzięczności, koncentrujemy się na chwili obecnej - po prostu płyniemy z nurtem to nie stworzymy nadmiernego potencjału. Nie ma chciejstwa, jest uczucie spełnienia i wdzięczności. Kiedy nadajemy czemuś zbyt dużą ważność wtedy to wszystko musi zostać zrównoważone i następuje przeciwny efekt. Wdzięczność nie powoduje nadmiernego potencjału, gdy po prostu doceniamy to co mamy, gdy cieszymy się tym i jesteśmy otwarci na więcej. Nie chodzi tu o generowanie sztucznych emocji radości - bo właśnie to może powodować nadmierny potencjał :)

Za ten post autor Slonce otrzymał podziękowania - 2
Scarlett, Świetlista
Slonce

Podziękował : 173 razy
Otrzymał podziękowań: 241 razy

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 22:16

Ale skupianie się i podkręcanie uczucia wdzięczności w przypadkach, kiedy rzeczywiście są powody do tego jest ok?
TR + 2P
cabochard

Postprzez mrO » 8 mar 2019, o 22:23

cabochard napisał(a):Ale skupianie się i podkręcanie uczucia wdzięczności w przypadkach, kiedy rzeczywiście są powody do tego jest ok?

Tak, to jest naturalną wdzięczność. Poza tym wdzięczność jest jednym z podstawowych elementów PP, który nie wywołuje nadmiernego potencjału jeżeli stosuje się ją w naturalny sposób a nie na siłę.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez michu » 9 mar 2019, o 00:47

Myślę że wdzięczność to też element Transerfingu, jest związana z pojęciem amalgatu rzeczywistości i koordynacji zamiaru. Ufając że świat troszczy się o nas, tym samym jesteśmy mu za to wdzięczni wyrażając swoje zaufanie. Kiedy spotyka nas sytuacja którą większość odebrała by jako coś złego/tragedię/porażkę na drodze do celu, my spoglądamy wtedy na to nieco z boku. Kiedy jesteśmy wdzięczni za to co nas spotkało, i za to że przybliża nas to do obranego celu - to koordynacja zamiaru w czystej postaci. Przecież świat się o mnie troszczy. Jestem za to wdzięczny. Świadomość że świat się o nas troszczy, to również wyrażanie uczucia wdzięczności.

Transerfing jest naprawdę słuszną pozycją która pozwala zgłębić się w wiele kwestii których nie poruszają pozostali autorzy. Sam Zeland pisał że Transerfing jest tylko jedną z idei opisującą działanie pewnej rzeczywistości (kwantowej/duchowej), tak jak np. geografia i bilogia są różnymi naukami opisującymi ten sam świat. Warto więc tą pozycję zgłębić, poszerzając swój punkt widzenia o nowe horyzonty. Transerfing nie wyklucza Hicksów, prawa rezonansu, Ho'oponopono a uzupełnia to o czym pisali pozostali autorzy. Sporo pojęć większość z nas dobrze już zna choć pod innymi nazwami (jak np. "intencja"),ale Transerfing z racji swej objętości, łagodnie i powoli prowadzi nas za rękę w swój tajemniczy świat rządzony przez wahadła, świat w którym deklarując swój zamiar, decydujemy się by mieć. Kolejne tomy otwierają nam oczy, które my przecieramy ze zdumienia bo przecież - to już mnie spotkało, faktycznie gdzieś już to widziałem/czułem. Przypominamy sobie sytuację które pociągnęły nas na dno z racji zawyżonej ważności, nadmierne potencjały wytworzyły siły równoważące które zepchnęły nas w otchłań niebytu. Transerfing pomaga przestać nam być żywymi, a wyjaśnia jak zacząć żyć. To właściwie nie zestaw technik a cała psychologia kwantowa i sposób myślenia. Wdzięczność jest w całej tej kwantowej psychologii Transerfingu jest jednym z fundamentów urzeczywistnienia i manifestacji. Jest windą, która zabierze nas na poziom rzeczywistości w którym chcielibyśmy się znaleźć.

Ja jestem po przeczytaniu siedmiu tomów, przede mną jeszcze dwa. Najważniejsze pierwsze pięć tomów jednak już przyswoiłem i widzę efekty. To naprawdę działa. Uważam że bardzo ważnym jest również podniesienie poziomu energetyki (czy też wibracji), by sprawnie móc z Transerfingu korzystać. I oczywiście cierpliwość, wszak drzewo posadzone dzisiaj nie wyrośnie nazajutrz. Wszystko potrzebuje cierpliwości, wszystko ma swój czas.
michu

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez mrO » 9 mar 2019, o 01:19

Wszyscy autorzy mówią o tym samym, każdy nazywa zjawiska związane z PP własnym słowami. Niedawno jeden użytkownik stwierdził że nie napisałem "nic nowego", ale tutaj nie da się wymyślić czegoś nowego. Milion dla tego kto wymyśli coś nowego. Nie mówię tutaj o technikach bo one nie są PP tylko zabawą, metoda ułatwiająca pracę z nim.

Główna zaletą "transerfing"/skokow jest świadomość, przekonanie o tym że dokonaliśmy zmiany rzeczywistości i znajdujemy się właśnie w tej gdzie wszystko dzieje się po naszej myśli, bo to w końcu nasza rzeczywistosc.
Przykładem na to co napisałem powyżej (to wszystko jest to samo tylko ubrane innymi słowami), jest to że np Scarlett nigdy nie czytała transferingu, a wielokrotnie powtarza że kluczem do sukcesu jest podjęcie decyzji bez kombinowania.
PS ja również nie czytałem.
PS2 polecam nagranie Scarlett o nadmiernym potencjale.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Cosmo » 17 mar 2019, o 13:23

Witajcie po krótkiej przerwie!
Dziś rano czytając kolejny raz forum anonimowo pomyślałam, że zamiast kolejny raz szukać odpowiedzi sama się zaloguję i napiszę pytanie. Odświeżę poruszoną wcześniej kwestię w tym wątku. Interesuje mnie technika programowania wody. Czytałam wcześniejsze wpisy i każdemu sprawdziło się to co zaprogramowali. Gdzieś indziej (na innej stronie) czytałam, że przy prostszych rzeczach sprawdza się do 3 tygodni, przy trudniejszych trzeba poczekać do 3 miesięcy. Jest jedna rzecz, która ciągle mi chodzi po głowie (co będę uogólniać konkretna osoba) i chcę spróbować tej techniki na zasadzie: fajnie by było, ale jak nie wypali zajmę się czymś innym. I tu pytanie do Was: czy technika działa na konkretne osoby czy jest to sprzeczne z ich wolną wolą (ta osoba mieszka w innym mieście)? Moją intencją jest spotkanie i szczera rozmowa z tą osobą, której niestety zabrakło i nasz kontakt urwał się z dnia na dzień. W momencie, kiedy już się z tym faktem pogodziłam, że tak już będzie, poczułam wręcz nieopisaną ulgę i spokój. Ku memu wielkiemu zdziwieniu dostaję następnego dnia smsa z życzeniami na dzień kobiet, gdzie wcześniej nawet nie odpisywał. Nie ukrywam, że chcę tą technikę przetestować i pomyślałam, że ta osoba będzie świetną okazją. Co Wy na to? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :wstydnis
Cosmo

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez alicja » 17 mar 2019, o 14:05

Na forum znajdziesz odpowiedź na to pytanie :D nie wiem, czy chodzi Ci o technikę dwóch szklanek wody, ale jeśli tak, to powinnaś pytać bardziej o rzeczy dotyczące siebie, a nie tego... No w zasadzie ja nie wiem czego po Twoim poście.

Dwa dni temu wspominałam o moim wujku, a dzisiaj zadzwonił, wydaje mi się, że mnie nie kocha. A przynajmniej nie w sposób romantyczny. Nie interpretuj tej wiadomości jako jakiegoś WIELKIEGO ZNAKU. Wydaje Ci się, że potrzebujesz odpowiedzi dlaczego itd., a tak naprawdę Ci nic to nie da, żadna szczera rozmowa, wyjaśnienia. Jakie to ma znaczenie? Wszystkie odpowiedzi są w Tobie.

Jak chcesz odpowiedzi w duchu transferingu, to Zeland pisał, że w przypadku nieodwzajemnionych miłości najlepiej jest kochać bezwarunkowo i... dać sobie spokój. Oczywiście pomijam, żeby kochać siebie, ale to wiesz, skoro czytasz forum.

Dzisiaj ładny dzień - przynajmniej w moim mieście. Wyraź intencję raz, a później idź na spacer i zajmij się sobą, nie wracaj do tego. Pozwól mu żyć i sobie. Może się spotkacie, ja trafiłam na każdą jedną osobę, która chciałam przyciągnąć. Ale wtedy kiedy nie myslalam o tym nadmiernie i skupiałam się na sobie :).
Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie
.

Za ten post autor alicja otrzymał podziękowanie od
osa
alicja

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień