Ulubione cytaty

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Ulubione cytaty

Postprzez Kinia » 16 cze 2014, o 19:32

"Jeżeli podczas wypowiadania afirmacji natychmiast spotykasz się z reakcją w rodzaju: "Kogo chcesz oszukać? To nie może być prawda. Nie zasługujesz na to", oznacza to, że otrzymałeś dar, z którego powinieneś zrobić użytek. Nie możesz dokonać zmian, których pragniesz, dopóki nie zechcesz się przekonać, co cię od nich powstrzymuje. Negatywna reakcja, której właśnie doświadczyłeś, jest darem, ponieważ może być kluczem do wolności. Zamień tę negatywną reakcję w pozytywną afirmację w rodzaju: "Zasługuję na wszystko, co dobre. Zgadzam się, żeby pozytywne doświadczenia wypełniły moje życie." Powtarzaj tę nową afirmację, dopóki nie stanie się ona częścią twojego życia."

(Louise L. Hay)
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez dariaanna » 17 cze 2014, o 17:58

''Nauczałem ludzi, aby kochali się nawzajem, kochali zwierzęta, poważali przyrodę i uznawali ziemię za matkę, na łonie której dzieci ludzkie żyją i pracują. Nauczałem ludzi równości, wolności, jedności, braterstwa i sprawiedliwości; nauczałem ich, żeby nie rozdzielali ziemi, ale by wszystkim dzielili się jak bracia[...]''

Podobno Jezus :D ''To jest Moje Słowo''
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Alter_Ego » 18 cze 2014, o 18:09

"Prawie na pewno przegrasz.
Jeśli myślisz, że przegrasz, jużeś przegrał,
Bo na świecie, w którym żyjemy,
Sukces bierze się z woli człowieka-
Cały tkwi w jego nastawieniu umysłowym.
Jeśli myślisz że się zdeklasujesz, jużeś zdeklasowany,
Masz myśleć śmiało, by się podnieść,
Masz być pewny siebie, zanim
Kiedykolwiek zdobędziesz nagrodę.
Zwycięstwa w życiu nie zawsze należą
Do ludzi silniejszych i szybszych,
Prędzej czy później zwycięża ten,
Kto MYŚLI, ŻE CHCE ZWYCIĘŻYĆ"

(Napoleon Hill - Myśl i bogać się)

Zwy­cięzcy są zro­bieni z cze­goś co znaj­du­je się w głębi nich sa­mych - prag­nienie, marze­nie, wiz­ja.
Muszą mieć wyt­rzy­małość do os­tatniej mi­nuty, muszą być trochę szyb­si, muszą mieć umiejętności i wolę.
Ale wo­la mu­si być moc­niej­sza niż umiejętności.

(Muhammad Ali)

"Czas to nie droga szybkiego
ruchu pomiędzy kołyską a grobem, czas - to miejsce na zaparkowanie pod słońcem."

(Phil Bosmans)

"Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być."
(Henry Ford)

Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.
(Henry Ford)

"Moje pomysły często wyskakiwały z moich snów."
(Thomas Edison)

"Wszystko jest energią. Wszystko. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. Nie może być inaczej. To nie filozofia, to fizyka."
(Albert Einstein)
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy

Postprzez James » 18 cze 2014, o 23:09

To nie cytat, ale historyjka...

John Lennon dostał w klasie zadanie, gdy był małym chłopcem, aby opisać kim chce być i co robić w Życiu... Inne dzieci pisały, że chcą zostać strażakami, lekarzami... itd. John Lennon napisał, że chce być szczęśliwy... Nauczyciele powiedzieli mu, że nie zrozumiał zadania, a ten odpowiedział, że to oni nie rozumieją Życia... :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Alter_Ego » 19 cze 2014, o 11:36

Na dziś troszeczkę długi cytat :D

"Pytanie:Czy to znaczy, że nie mogę prosić o coś, czego pragnę? Czy chcesz powiedzieć, że modlitwa o coś w gruncie rzeczy to od nas odsuwa?
Odpowiedź: Pytanie to ponawiano przez wieki – i za każdym razem otrzymywano odpowiedź. Mimo to wyście jej nie słyszeli, a jeśli nawet, nie dalibyście jej wiary.
Posługując się współczesnym jeżykiem, współczesnymi kategoriami, można odpowiedzieć na to pytanie następująco:
Nie otrzymasz tego, o co prosisz i nie możesz mieć tego, czego pragniesz. A to dlatego, że twoja prośba jest stwierdzeniem braku. Mówiąc, że czegoś chcesz, przyczyniasz się do zaistnienia w twojej rzeczywistości dokładnie tego doświadczenia – chcenia.
Modlitwa prawidłowa jest wiec nie modlitwa błagalna, lecz dziękczynna.
Gdy dziękujesz Bogu zawczasu za to, czego z własnego wyboru pragniesz zaznać w swym doświadczeniu, przyznajesz, że w istocie ono już jest. Dziękczynienie kryje w sobie ogromna moc; stanowi potwierdzenie, że zanim zdążyłeś spytać, otrzymałeś ode mnie odpowiedź.
Toteż nie proś. Bądź wdzięczny.
Pytanie: Ale jeśli z góry podziękuję za coś Bogu, a to się nie spełni? Może to wywołać rozczarowanie, gorycz.
Odpowiedź: Wdzięczności nie wolno stosować jako narzędzia do manipulowania Bogiem. Nie można wywieść w pole siebie samego. Umysł zna twe prawdziwe myśli. Jeśli mówisz, “Dziękuje Ci, Boże, za to i za to", zachowując pełna świadomość, że w twej obecnej rzeczywistości tej rzeczy nie ma, to nie posądzasz chyba Boga o to, że bidzie tego nieświadomy i dla ciebie ją ześle.
Bóg wie to, co ty wiesz, a to, co wiesz, stanowi twoją rzeczywistość, a przynajmniej to, co się wydaje ma być.
Jak więc mogę być wdzięczny za coś, czego jak wiem w moim życiu nie ma?
To kwestia wiary. Choćbyś nawet miał wiarę wielkości ziarna gorczycy, góry przeniesiesz. Wiesz, że to jest, ponieważ Ja rzekłem, że jest; ponieważ ja odpowiedziałem ci, zanim Mnie zapytałeś; ponieważ na wszelkie możliwe sposoby, ustami każdego nauczyciela, jakiego wymienisz, mówiłem i mówię ci, że cokolwiek wybierzesz, wybierając w Imię Boże, tak też się stanie.
Pytanie: Ale tylu ludzi skarży się, że ich modlitwy nie zostały wysłuchane.
Odpowiedź: Żadna modlitwa – a czym jest modlitwa, jeśli nie żarliwym stwierdzeniem stanu rzeczy – nie pozostaje bez odpowiedzi. Każda modlitwa, tak jak myśl, uczucie, stwierdzenie, ma charakter twórczy. W zależności od tego, z jaka żarliwością uznajemy ją za prawdę, w takim stopniu ucieleśni się ona w twoim doświadczeniu.
Kiedy ktoś mówi, że jego modlitwa nie została wysłuchana, to w rzeczywistości zadziałała najbardziej żarliwa myśl, słowo czy uczucie. Musisz bowiem wiedzieć – i w tym cała tajemnica – że decyduje
myśl ukryta pod inną myślą; to ona jest główną sprężyną.
Jeśli wiec modlisz się i błagasz, szansę na doświadczenie tego, co dla siebie wybrałeś, są nikłe, gdyż główną sprężyną każdej prośby jest myśl, że nie masz tego, czego pragniesz. Ta ukryta myśl staje się twoją rzeczywistością.
Przezwyciężyć te myśl może wyłącznie myśl mocno osadzona w wierze, że o cokolwiek prosicie, Bóg niezawodnie ześle. Tylko niewielu ludzi posiada taką wiarę.
Modlitwa staje się łatwiejsza, kiedy wiarę, że Bóg spełni każdą naszą prośbę, zastąpi intuicyjne zrozumienie, że proszenie o cokolwiek nie jest konieczne. Wówczas modlitwa samoistnie przemieni się w dziękczynienie. Zamiast prośbą, jest wyrazem wdzięczności za to, co jest."

(Rozmowy z Bogiem - Neale Walsch)

I teraz moje własne przemyślenie...
Może właśnie o to chodzi, aby nasza modlitwa była dziękczynna np ktoś szuka powiedzmy sposobu na duże bogactwo to zamiast afirmować jestem bogaty powinien być wdzięczny "dziękuję za moje pieniądze za które mogę sobie kupić dosłownie wszystko, dziękuję że mogę pomóc potrzebującym dzięki moim pieniądzom oferując pomoc finansową, dziękuję... Zaobserwowałem, że stosując wdzięczność nie odczuwam wewnętrznego braku tego czego potrzebuję tylko radość i czuję, że naprawdę to posiadam.
Nawet Jezus dzieląc się chlebem nie prosił, tylko był wdzięczny.
Może to jest cała tajemnica sekretu...
Alter_Ego

Postprzez Renata » 19 cze 2014, o 12:17

No, coś w tym jest....
Magicmind fajnie pisał o wdzięczności w kontekście tej ksiazki :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 646 razy
Otrzymał podziękowań: 836 razy

Postprzez dariaanna » 19 cze 2014, o 16:07

''Wola jest mocą.''

"Niech nic cię nie powstrzyma ani nie każe zboczyć z drogi..."
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Kinia » 19 cze 2014, o 22:16

Obrazek
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Clearance » 19 cze 2014, o 22:23

"Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą" ~BUDDA
Clearance

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Alter_Ego » 20 cze 2014, o 11:50

Cała potęga pochodzi z wewnątrz i dlatego też jest pod naszą kontrolą.
(Robert Colier)

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości, jest jej tworzenie
(Peter Drucker)

Myśl ludzka nie zna granic poza tymi, Które sama wyznacza
(Napoleon Hill)

1. Pozostań w jakimś spokojnym miejscu (na przykład w łóżku nocą), gdzie nikt ci nie będzie
przeszkadzał, zamknij oczy i powtarzaj na głos (tak wyraźnie, żebyś swój głos słyszał)
spisane oświadczenie dotyczące wysokości sumy, jaką chcesz zebrać, czasu, w którym
chcesz ją zdobyć oraz określenia czynności czy transakcji, za którą chcesz te pieniądze
uzyskać. Kiedy to wypełnisz, wzbudź w sobie uczucie, jakbyś już te pieniądze posiadał. Na
przykład - zamierzasz zdobyć 50 000 dolarów przed 1 stycznia, za pięć lat, w zamian za
usługi, jakie wyświadczysz jako sprzedawca. Twe spisane oświadczenie winno brzmieć
mniej więcej tak:
„Do 1 stycznia roku 19... będę miał w posiadaniu 50 000 dolarów, które zgromadzę
stopniowo, uzyskując w ciągu tego czasu kolejne kwoty.
W celu uzyskania tych pieniędzy świadczyć będę najlepsze na jakie mnie stać usługi,
dokładając najpilniejszych i najlepszych starań, jako sprzedawca w… (wymień czynności lub
transakcje, jakich zamierzasz dokonać).
Wierzę, że wejdę w posiadanie tych pieniędzy. Wiara moja jest tak silna, że mogę w tej
chwili ujrzeć te pieniądze. Mogę ich dotknąć palcami. Oczekują one na przyjście do mnie w
odpowiednim czasie i we właściwych proporcjach, w zamian za świadczone przeze mnie
usługi. Ja oczekuję na plan pozwalający te pieniądze uzyskać i będę postępował według
tego planu, jak go tylko dostanę.”
2. Powtarzaj ten program wieczorem i rano tak długo, aż ujrzysz (oczyma wyobraźni)
pieniądze, które zamierzasz zebrać.
3. Umieść zapisany tekst oświadczenia w takim miejscu, w którym możesz je oglądać
wieczorem i rano, i odczytywać przed odpoczynkiem aż do chwili, kiedy się go nauczysz na
pamięć.
Podczas wypełniania tych zaleceń pamiętaj, że przyswajasz sobie zasadę autosugestii po
to, by móc wydawać rozkazy swej podświadomości. Pamiętaj też, że podświadomość
pracuje tylko według poleceń nazywanych emocjami i przekazywanych jej „z uczuciem”.
Wiara jest najsilniejszym i najwydajniejszym z uczuć. Stosuj się do zaleceń wyłożonych w
rozdziale o wierze.

(Napoleon Hill)
Alter_Ego

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień